• sproztoka5

   

   

  "Bądź sobą - szukaj własnej drogi..." 


  Janusz Korczak

   

 • sproztoka2

   

   

  "Bądź sobą - szukaj własnej drogi..." 


  Janusz Korczak

   

 • sproztoka3

   

   

  "Bądź sobą - szukaj własnej drogi..." 


  Janusz Korczak

   

 • sproztoka1

   

   

  "Bądź sobą - szukaj własnej drogi..." 


  Janusz Korczak

   

O szkole...

HISTORIA, NASZ PATRON, HYMN SZKOŁY…

... Kliknij tutaj.

Dla rodziców

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DLA RODZICÓW Kliknij tutaj

Dla uczniów

PRAWA I OBOWIĄZKI, INFORMACJE DLA UCZNIÓW Kliknij tutaj

Wydarzenia

WYDARZENIA Z ŻYCIA SZKOŁY Kliknij tutaj.

Smaller Default Larger

Ćwiczenia terenowe z geografii

W ramach lekcji geografii (klasa VII) odbyliśmy zajęcia terenowe na terenie szkoły. Wykonywaliśmy opis elementów krajobrazu najbliższej okolicy (elementy ukształtowania powierzchni, roślinność, sposób użytkowania terenu, obiekty hydrologiczne itp.), odczytywaliśmy pH gleby wykorzystując kwasomierz glebowy. Ponadto za pomocą wiatromierza elektrycznego dokonywaliśmy pomiaru prędkości wiatru oraz mierzyliśmy temperaturę za pomocą miernika wielofunkcyjnego.

 

Galeria zdjęć

Rok szkolny 2017/18 „Rokiem dla Niepodległej”

Rok szkolny 2017/18 „Rokiem dla Niepodległej”

Niepodległa dla wszystkich. Świętuj z nami!

Każdy z nas może inaczej świętować niepodległość – każdego dnia lub tylko 11 listopada biorąc udział w uroczystościach szkolnych, gminnych, parafialnych, państwowych albo organizując własne lub po prostu 11 listopada wywieszając flagę państwową.

To, jak i gdzie w jakiej formie będziemy świętować jedną z najważniejszych rocznic w historii naszego kraju nie jest istotne, bo niepodległa… jest dla wszystkich. I każdy z nas jest jej częścią. Każdy z nas tworzy ją na co dzień.

My podjęliśmy już pewne kroki upamiętniające bohaterów Niepodległej uczestnicząc dn. 1 III w programie historycznym zorganizowanym przez Nowosądeckie Muzeum Okręgowe pod hasłem „Żołnierze Wyklęci”, w dniu Narodowego Święta Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  

Wolontariat

Młodzież naszej szkoły jest „wielkiego serca”  świadczy o tym m.in. ich sposób życia i bycia ich działalność charytatywna oraz ich wsparcie dla osób potrzebujących. Współpracujemy od 2 lat ze Stowarzyszeniem SURSUM CORDA biorąc udział w akcji „Odkręć się na dobro” zbierając nakrętki na Fundusz Małych Marzycieli. Do tej pory zbierając nakrętki pomagaliśmy „Basi” w leczeniu i rehabilitacji. Nie jesteśmy obojętni, pomagamy!!!

 

  

 

Osiągnięcia uczniów

 

Dnia 24 kwietnia w Szkole Podstawowej w Rożnowie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Niemieckiej. Swój talent muzyczny i estradowy zaprezentował uczeń klasy VII, Przemek Cetnarowski. Za wykonanie piosenki „Meine Stärke” otrzymał III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  

Dnia 27 kwietnia w Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem odbył się VII Międzygminny Konkurs Języka Niemieckiego. Reprezentantem naszej szkoły był uczeń klasy VII, Karol Michalik.  Karol włożył ogrom pracy w przygotowanie się do konkursu i mimo, że nie został laureatem należą mu się wyrazy uznania. Serdecznie gratulujemy!!!

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Międzynarodowy sukces Gabrysi Ciepieli !!!!

 

            Uczennica naszej szkoły Gabriela Ciepiela z klasy 7 otrzymała wyróżnienie w kategorii rysunek 13 – 15 lat w XXV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach” 2017/ 2018. Konkurs jest organizowany pod patronem Śląskiego i Małopolskiego Kuratora Oświaty. Opiekę nad uczennicą sprawowała nauczycielka geografii mgr Monika Mleczko.

 

GRATULUJEMY !!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Finaliści konkursu „Mój Region – Moja Duma, Moje miasto – Moja Duma”

11 kwietnia 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Roztoce Brzezinach wzięli udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Historycznego  „Mój Region – Moja, Duma – Moje Miasto – Moja Duma”, który odbył się w Instytucie Ekonomicznym PWSZ w Nowym Sączu.

 Naszą Szkołę reprezentowali: Gabriela Ciepiela (kl. VII), Łukasz Łukasik (kl. VI), Kacper Matura (kl. VII), Natalia Pabiś (kl. VII), Kamila Tobiasz (kl. VII) i Wiktoria Wrona (kl. VI).

 Konkurs sprawdzał wiedzę o historii Nowego Sącza i regionu w teście pisemnym oraz podczas egzaminu ustnego. Konkurs był trzyetapowy. Jego uczestnicy przechodzili etap szkolny  (w  formie  testu  pisemnego), etap  międzyszkolny (uczestnicy przygotowywali pracę na wybrany temat oraz w pisali test) oraz finał, który przeprowadzany był w formie pisemnej i ustnej.

  Organizatorami konkursu byli: Społeczno–Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” oraz ZSO nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Patronat honorowy sprawował Małopolski Kurator Oświaty.