• sproztoka5

   

   

  "Bądź sobą - szukaj własnej drogi..." 


  Janusz Korczak

   

 • sproztoka2

   

   

  "Bądź sobą - szukaj własnej drogi..." 


  Janusz Korczak

   

 • sproztoka3

   

   

  "Bądź sobą - szukaj własnej drogi..." 


  Janusz Korczak

   

 • sproztoka1

   

   

  "Bądź sobą - szukaj własnej drogi..." 


  Janusz Korczak

   

Smaller Default Larger

Kino i Miasteczko Galicyjskie

Dnia 7 marca uczniowie kl. IV-VII naszej szkoły udali się pod opieką nauczycieli wychowawców do kina Helios w Nowym Sączu na projekcję filmu familijnego pt. "Cudowny chłopak", który powstał w oparciu o wydaną w 2012 r. powieść R. J. Palacio. Bohater filmu od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd. 

Następnie udaliśmy się do Miasteczka Galicyjskiego na wystawę plenerową zorganizowaną przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu pt."Ojcowie Niepodległości" składającą się z 10 wolnostojących eksponatów.

Część wstępna zawierała m.in. opis idei wystawy, mapę Polski z lat 1918 - 1923 prezentującą proces kształtowania się polskich granic, oś czasu ukazującą najważniejsze wydarzenia procesu odbudowy państwowości, a także przedruki pierwszych stron Monitora Polskiego z pierwszych dni niepodległości. 

W głównej części wystawy zaprezentowane zostały biogramy Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego, Ignacego Daszyńskiego. Wśród bohaterów jest artysta, są dyplomaci, żołnierze i politycy a także działacze społeczni. Reprezentowali różne poglądy polityczne, różnili się przynależnością społeczną, religią, urodzili się pod różnymi zaborami. Mimo to potrafili zjednoczyć się wokół jednego nadrzędnego celu Niepodległości. Nie oznaczało to, że wszyscy byli zgodni i we wszystkim wzorowo współdziałali. Pozostali wierni własnym poglądom, ale wykorzystując sprzyjające warunki zewnętrzne, prowadzili Polaków ku Wolności.  

Galeria zdjęć