• sproztoka5

• sproztoka1

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

Inauguracja roku szkolnego 2020/21

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/21 odbędzie się we wtorek 1 września 2020 r. Ze względu na reżim sanitarny spowodowany COVID-19, będzie ono przebiegało nieco inaczej niż w ubiegłych latach. Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w formie spotkań w wychowawcami wg poniższego harmonogramu. W tym dniu obowiązuje strój galowy. Spotkania nie powinny trwać dłużej niż 45 minut.

Uczniowie w tym dniu wchodzą i wychodzą wejściem wyznaczonym w harmonogramie. Tego dnia prosimy rodziców uczniów kl. II – VIII o pozostawienie dzieci pod opieką wychowawców.

Rodzice uczniów kl. I wraz z dziećmi spotykają się z wychowawcą w dwóch grupach zgodnie z harmonogramem. Pamiętajmy 1 rodzic/opiekun na 1 ucznia.

Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego w tym dniu nie przychodzą do szkoły. Z wychowawcą oddziału przedszkolnego spotykają się tylko rodzice zgodnie z harmonogramem.

W tym dniu wszyscy powinni stosować środki ochrony osobistej, tj. zakrywać usta i nos maseczką lub przyłbicą i zachować dystans społeczny.

Po wejściu do szkoły należy zdezynfekować ręce.

Do szkoły może przyjść uczeń / opiekun bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji.

Wejście do szkoły/ wyjście ze szkoły

Wychowawca

wejście główne / wejście główne

mgr Edyta Boroń

I – grupa I

mgr Halina Bodziony

I – grupa II

mgr Halina Bodziony

wejście główne /

mgr Lucyna Szarek

wyjście ewakuacyjne /

mgr Małgorzata Sośniewska

wyjście ewakuacyjne /

mgr Barbara Woźniak

Marek Nowakowski

mgr Józefa Piękoś

VII

wyjście ewakuacyjne/

mgr Teresa Kasperczyk

VIII

mgr Krystian Konopka

Proszę zapoznać się z aktualnymi „Procedurami bezpieczeństwa”, które będą obowiązywały od 1 IX 2020 r. oraz z wytycznymi MZ, GIS i MEN a także informacjami dotyczącymi aplikacji ProGoSafe (umieszczono linki poniżej)

1. Podczas spotkania 1 IX uczniowie otrzymają plany zajęć oraz zestawy podręczników na nowy rok szkolny (należy więc przynieść torbę na podręczniki).
  2. W celu minimalizacji przebywania osób trzecich na terenie szkoły od 1 IX 2020 r. podstawowym środkiem komunikacji z wychowawcą, nauczycielami, dyrektorem szkoły, sekretarzem szkoły będzie droga e-mail i telefoniczna.
  3. Sprawy pilne wymagające bezpośredniego kontaktu z nauczycielami, pedagogiem, wychowawcą, dyrektorem lub sekretarzem szkoły będzie można załatwić w wyznaczonych godzinach. Harmonogram zostanie podany do wiadomości na stronie internetowej szkoły.
  4. Rodzice / opiekunowie oraz inne osoby nie będące uczniami bądź pracownikami szkoły mogą przebywać w budynku tylko w wyznaczonej strefie tj. przedsionek budynku oraz część wydzielona na korytarzu głównym części segmentu C.
  5. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Gródku nad Dunajcem przypominają o składaniu  wniosków dotyczących dożywiania uczniów oraz stypendiów socjalnych.

Prosimy na bieżąco śledzić stronę internetową szkoły, gdyż tam będziemy umieszczać informacje o wszystkich zmianach wprowadzanych w szkole a także bieżące informacje dotyczące pracy szkoły.

W dniu 1 IX 2020 r. nie ma dowozu uczniów, rodzice we własnym zakresie przywożą dzieci do szkoły. Natomiast od 2 IX 2020 r. będzie dowóz busem szkolnym. W związku z tym, iż obowiązują nas wytyczne dotyczące ilości osób w środkach komunikacji publicznej prosimy aby uczniowie przestrzegali ściśle ustalonych zasad i harmonogramu dowozu (Tylko uczniowie zakwalifikowani do przewozu!).

mgr Barbara Woźniak